Зростання прожиткового мінімуму, виплати одноразової грошової допомоги евакуйованим, оформлення перших посвідчень на повернення в Україну, – головні новини минулого тижня

На скільки зріс прожитковий мінімум у грудні,  як здійснюються виплати одноразової грошової допомоги евакуйованим з небезпечних регіонів,  хто оформлює посвідчення на повернення в Україну, – основні новини соціальної сфери минулого тижня, які ви могли пропустити.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Безкоштовний евакуаційний потяг з Херсона курсуватиме щодня

Мешканці Херсона, які хочуть евакуюватися, можуть зробити це безкоштовним потягом. Як повідомили в Херсонській обласній військовій адміністрації, потяг Херсон — Хмельницький курсуватиме щодня.

Завтра, 30 листопада, він вирушить з Херсона о 18:00. З 1 грудня рейси для зручності перенесуть на світлий час доби — потяг вирушатиме з деокупованого міста о 15:27.

Потяг обладнаний вагонами для маломобільних осіб. Окрім цього, до нього додадуть чотири плацкартні вагони.

В Україні зріс прожитковий мінімум та пов’язані з ним виплати

З 1 грудня прожитковий мінімум зріс. У зв’язку з цим також зросли пов’язані з ним виплати.

Отже, відсьогодні, прожитковий мінімум становить:

– для дітей віком до 6 років — 2272 грн (зріс на 71 грн);
– для дітей віком від 6 до 18 років — 2833 грн (зріс на 89 грн);
– для працездатних осіб — 2684 грн (зріс на 84 грн);
– для осіб, які втратили працездатність — 2093 грн (зріс на 66 грн).

Загальний показник прожиткового мінімуму становить 2589 грн (зріс на 81 грн).

Сім тисяч евакуйованих з небезпечних регіонів отримали понад 19 млн грн

Українцям, які евакуюються з небезпечних регіонів, продовжують виплачувати одноразову грошову допомогу прямо на вокзалах. Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, усього в листопаді понад сім тисяч переселенців отримали кошти на загальну суму 19,3 млн грн.

Кожна доросла людина отримує 2000 грн. На дитину чи особу з інвалідністю видають 3000 грн.

Кошти видають працівники Укрпошти прямо на залізничних вокзалах у Дніпропетровській, Львівській, Тернопільській та Хмельницькій областях після прибуття евакуаційних потягів.

Інші новини, які цікавили українців:

На залізничних вокзалах розгорнуть «фортеці незламності»

В умовах постійних обстрілів та нестабільності з електропостачанням в Україні продовжують розгортати «пункти незламності». Такі пункти, у тому числі, встановлюють на залізничних вокзалах по всій Україні.

Як повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, «пункти  незламності» облаштують на всіх 92 залізничних вокзалах, а на 16 найбільших у разі необхідності протягом кількох годин такі пункти можуть перетворити у «фортеці незламності».

На території таких «фортець» можна буде зігрітися, підзарядити гаджети, скористатися інтернетом, підключення до якого здійснюється через Starlink.

Міграційна служба оформила перше посвідчення на повернення в Україну

Сьогодні, 1 грудня, у рамках експериментального проєкту працівники Державної міграційної служби оформили перше посвідчення на повернення в Україну особи, яку примусово вивезли в росію. Про це повідомили в пресслужбі ДМС.

Проєкт спрямований на допомогу українцям, яких примусово депортували з окупованих територію в росію, і документи яких вилучили, вкрали чи знищили. Як зазначають у ДМС, за офіційними даними кількість таких осіб наразі становить понад мільйон.

Для повернення на територію України таким особам потрібно оформити посвідчення на повернення. Для цього їхні рідні можуть звернутися до територіального органу ДМС.

Переселенці на Київщині можуть отримати гуманітарну допомогу в спеціальних штабах

При районних військових адміністраціях Київщини працюють гуманітарні штаби, де внутрішньо переміщені особи можуть отримати необхідну гуманітарну допомогу.

Як розповіли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, наразі в Київській області функціонують 48 таких штабів при семи районних військових адміністраціях.

Отримати допомогу в таких штабах можуть не лише внутрішні переселенці, а й представники інших вразливих верств населення.

Частину отримувачів субсидій не перевірятимуть на наявність боргів

При розгляді заяв на призначення державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг враховується сума боргів за них. Якщо сума заборгованостей перевищує 680 грн, субсидію можуть не призначити.

Як повідомили в Міністерстві соціальної політики України, якщо житлову субсидію вже призначили на цьогорічний опалювальний сезон, наявність заборгованості враховуватимуть лише під час призначення субсидії на наступний період — у травні 2023 року.

Тобто наявність заборгованості не враховуватимуть для людей, які до війни отримували субсидію й відповідно до постанови Кабміну, на опалювальний сезон її перепризначили автоматично.

Подати заяву на субсидію тепер можна через вебпортал Пенсійного фонду

З 1 грудня заяви на призначення субсидії приймають не органи соціального захисту населення, а сервісні центри Пенсійного фонду.

Для того, аби скористатися послугою, потрібно:

1. Зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ;
2. Зайти в особистий кабінет за допомогою кваліфікованого електронного підпису чи ID-банкінгу;
3. У розділі «Комунікації з ПФУ» обрати «Заява на житлову субсидію чи пільгу» та потрібний пункт (наприклад, «Заява про призначення та надання житлової субсидії» чи «Заява щодо перерахунку раніше призначеної субсидії»);

4. Заповнити онлайн-форму та надіслати її до ПФУ.