У Києві створять меморіальне кладовище для полеглих захисників та захисниць

Уряд уповноважив Мінветеранів створити та опікуватись новою державною установою – національним військовим меморіальним кладовищем. Майже 65 млн грн передбачено у держбюджеті на наступний рік на його будівництво та утримання.

Як зазначив в ефірі програми «Подробности» перший заступник міністра у справах ветеранів Олекcандр Порхун, це дасть можливість уже проводити конкурси архітектурних проєктів для обрання переможця. Кладовище буде зведено на окремій ділянці та складатиметься з військового кладовища, музейного комплексу, ритуальної будівлі та інших споруд для організації почесних поховань загиблих захисників і захисниць України.

«Ми рухаємось разом з Міністерством культури, Київською міською державною адміністрацією. І безпосередньо наше міністерство вже проводить певну роботу для того, щоб передати на баланс бюджетної установи земельну ділянку, на якій буде побудовано дане кладовище», – зазначив посадовець.

За інформацією урядового порталу, у поточному році чисельність працівників новоствореної державної установи становитиме 20 осіб із запланованої загальних 177.

Нагадаємо, пошук зниклих безвісти героїв проводять на 40 локаціях