Виплати ВПО, збільшення пенсії онлайн, допомога сиротам війни від благодійного фонду , – головні новини минулого тижня

Тиждень, що минає, був інформаційно наповненим у соціальній сфері. Публікуємо найактуальніші новини за кількістю переглядів та реакцій на сайті та нашому телеграм-каналі.

 ТОП-3 теми за кількістю переходів, реакцій та поширень:

Частині українців донарахують виплати ВПО вручну. «Якщо в когось недонарахована виплата, як людині з інвалідністю, тобто не підтягнулося посвідчення про інвалідність. Якщо, наприклад, матері виплачені кошти, а дітям не виплачені. Будь ласка, зверніться в управління соцзахисту чи ЦНАП з тими документами, які у вас є – вони проведуть, вони мають доручення провести корегування і зробити донарахування», – наголосила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час телемарафону.

Мешканцям окремих населених пунктів Херсонщини перерахували серпневі пенсії з пошти на «Ощадбанк». Мешканцям 59 населених пунктів Херсонської області, які зазвичай отримують пенсійні виплати через Укрпошту, перерахували виплати на спеціально відкриті рахунки в «Ощадбанку». Як повідомили в головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області, йдеться про населені пункти, в які Укрпошта не має технічної можливості здійснювати доставку та виплату пенсій.

Переселенцям в двох областях надають нову грошову допомогу. Внутрішньо переміщені особи, які евакуювалися на Тернопільщину ти Хмельниччину, можуть отримати грошову підтримку від благодійного фонду «Посмішка ЮА» та міжнародних неурядових організацій Welthungerhilfe, Concern Worldwide і CESVI. Реєстрацію на отримання коштів уже розпочали.

Інші новини, які цікавили українців:

В Україні є близько 40 програм соціальної допомоги, частина з яких – неефективні«Сьогодні є дуже багато так званих «статусних програм», де призначаються невелика виплата, яка не вирішує жодних проблем людини. У нас близько 40 бюджетних програм у Міністерстві. Кожна програма включає від 20 різноманітних виплат, які бувають надзвичайно дрібними, незрозумілими. Що вони вирішують, напевно, давним-давно забулося. Увесь цей комплекс, набір незрозумілих коштів треба переформатувати і спрямувати на конкретну ціль – на підтримку людини. І це треба зробити настільки грамотно, щоб витримати всі конституційні вимоги, які є щодо соціальної підтримки людини, щоб це не виглядало за жодних обставин зменшенням обсягу підтримки людини», – заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час інтерв’ю у національному телемарафоні.

Українці можуть отримати нові документи в Дії Українцям пропонують протестувати нові документи в Дії. Цього разу це документи англійською мовою та шеринг авто.Щоб стати тестувальником даної послуги, тобто призначення іншої людини користувачем вашого транспортного засобу та завантаження їй в Дію вашого техпаспорта, потрібно подати спільну заяву на бета-тестування. Необхідною умовою також є наявність таких документів у Дії: ID-картки або закордонного паспорта; у власника – техпаспорта, яким він поділиться; у користувача автомобілем – водійського посвідчення відповідної категорії.

Збільшити власну пенсію можна буде онлайн Анонсована раніше можливість збільшувати власну пенсію, самостійно сплачуючи ЄСВ, буде доступна онлайн. Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович. За її словами, внести кошти можна буде через вебпортал Пенсійного фонду та інші цифрові інструменти.

На ліквідацію наслідків війни на Київщині додатково направили 145 млн грн Ще 145 млн грн підуть на подолання наслідків війни на Київщині та відновлення регіону. Як повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба, саме таку суму виділили з резервного фонду області. За його словами, 100 млн грн використають на утримання доріг, а також відповідної інфраструктури, 2 млн грн підуть на територіальну оборону та інші заходи, пов’язані з агресією рф. Майже 7 млн грн направлять у Бородянську громаду, майже 20 млн – у Васильківську, близько 13 млн – у Димерську. Ці кошти підуть на підготовку до опалювального сезону. Ще 600 тис. грн Бородянська громада отримає на ліквідацію наслідків бойових дій та відновлення інфраструктури. З цією самою ціллю Димерській громаді виділили 2 млн грн, Поліській – 255 тис. грн.

Сироти війни можуть отримувати 5700 щомісячної допомоги від благодійного фонду Новостворений Фонд імені блаженного священномученика Климентія Шептицького надає фінансову допомогу сиротам війни. Щомісячну грошову підтримку можуть отримати діти, які через війну втратили батьків. Програма фінансується коштом держбюджету Польщі.