Внутрішні переселенці у Черкасах можуть отримати 25 тис. грн на новонароджену дитину

Мешканці Черкас мають змогу отримати одноразову грошову допомогу на дитину, народжену у 2023 році. Рішення про виплати в розмірі 25 тис. грн раніше ухвалив виконавчий комітет Черкаської міськради.

Як наголошують у міській раді, отримати таку допомогу можуть не лише місцеві мешканці, а й внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку в департаменті соціальної політики. Грошова допомога надається одному з батьків дитини, опікуну, усиновлювачу, який постійно проживає з дитиною, та місце проживання якого зареєстровано у м. Черкаси не пізніше ніж 12 календарних місяців, що передують місяцю народження дитини, а для внутрішньо переміщених осіб не менше ніж 9 місяців.

Для отримання коштів потрібно подати в департамент:

  • копію документу, що посвідчує особу одного з батьків дитини, опікуна, усиновлювача (з пред’явленням оригіналу);
  • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган Державної податкової служби і мають відмітку у паспорті/запис в електронному безконтактному носії або в паспорті проставлено слово «відмова») (з пред’явленням оригіналу);
  • копію свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);
  • реквізити банківського рахунку одного з батьків дитини, опікуна, усиновлювача, для перерахування коштів;
  • копію рішення про усиновлення чи встановлення опіки (для опікунів чи усиновлювачів) (з пред’явленням оригіналу);
  • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (з пред’явленням оригіналу);
  • документи, що підтверджують факт постійного проживання в м. Черкаси (довідка з закладу освіти, довідка з місця роботи, тощо) віз зазначенням дати прийняття на роботу чи навчального закладу.
  • копію довідки МСЕК чи посвідчення особи з інвалідністю (з пред’явленням оригіналу).

Нагадаємо, подібні виплати на дитину також затвердили в Івано-Франківську.

Фото: unicef.org