Внутрішні переселенці отримали понад 42 млрд грн допомоги на проживання

Внутрішньо переміщеним особам уже виплатили понад 42 млрд грн допомоги на проживання. Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час телемарафону.

Йдеться про щомісячну допомогу в розмірі 2000 грн на людину та 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю. Право на такі кошти мають мешканці територіальних громад, які знаходяться в зоні активних бойових дій, тимчасовій окупації чи блокуванні. Перелік постійно оновлюється та затверджується Мінреінтеграції.

За словами Верещук, чимало внутрішніх переселенців звертаються на гарячу лінію міністерства через затримки виплат – це питання мають допомогти вирішувати у військових адміністраціях.

«Я звертаюся до обласних військових адміністрацій і закликаю підключитися до цього процесу. А саме: провести відповідну роботу з ВПО – виявити тих, у кого є проблеми з нарахуванням і виплатами, скласти списки й передати нам. Ми допоможемо вирішити це централізовано», – наголосила міністерка.

З питаннями щодо затримки виплат та іншими проблемами внутрішні переселенці можуть звертатися на гарячу лінію Мінреінтеграції за номером: 15-48.

Читайте також: У Мінсоцполітики пояснили, кого з внутрішніх переселенців перевірятимуть у першу чергу.

Ілюстративне фото: seznamzpravy.cz