В окремих випадках виплати ВПО надаватимуть і в разі перебування за кордоном

З 1 серпня змінюється порядок надання державної допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Зокрема, кошти не виплачуватимуть у разі перебування людини зі статусом ВПО за кордоном понад 30 днів поспіль. Проте з цього правила є виключення.

Як розповіли в Міністерстві соціальної політики, до періоду перебування за кордоном не включатимуть: дні службового відрядження, оздоровлення дітей, стажування, лікування, реабілітації, що підтверджується відповідними документами, зокрема за запрошенням приймаючої сторони.

Окрім цього, не включатимуть дні перебування за кордоном у зв’язку зі смертю членів сім’ї особи та її родичів, доглядом за хворою дитиною віком до 18 років, перебуванням у закладах охорони здоров’я, судових та правоохоронних органах, через що особа не за власним бажанням не могла повернутися з-за кордону та може підтвердити такі обставини документально.

Факт знаходження громадянина за кордоном перевіряється Міністерством фінансів спільно з Держприкордонслужбою, через інформацію, яка міститься в державних реєстрах.

Фото: Thomas O’Neill/NurPhoto/picture alliance