Пів тисячі українських родин отримали пільгові іпотечні кредити

Можливість придбати житло у кредит до 30 років за найнижчою в Україні ставкою 3% на рік отримали 500 українських родин.

Трансляція застосування методу випадкового відбору кандидатів відбулась 9 грудня 2022 року в режимі реального часу на YouTube-каналі Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Перелік родин, які зможуть придбати житло за проєктом, опубліковано на офіційному сайті Держмолодьжитло.

Оформлення пільгових кредитів здійснюється в межах українсько-німецької програми «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб».

Сьогодні у відкритому реєстрі подано 30 609 заяв від кандидатів. З переможцями, які виконали всі умови програми, укладено 512 договорів на загальну суму 668,1 млн гривень.

Зареєструватися для участі у програмі можна через портал «Дія» або в регіональних управліннях Держмолодьжитла.

Проєкт реалізується Мінреінтеграції та Держмолодьжитло за фінансової підтримки уряду Німеччини.

Довідково:
2 грудня 2020 року Верховна Рада ратифікувала угоду між урядами України та Німеччини щодо залучення 25,5 млн євро від німецького державного банку розвитку KfW на надання пільгових кредитів ВПО для придбання житла.

Проєкт «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» почав працювати у липні 2021 року та був призупинений після початку повномасштабної воєнної агресії рф проти України.

На початку серпня цього року вперше з початку повномасштабної війни було відібрано 300 отримувачів житлового кредиту. Відтоді раз на кілька тижнів проходить відбір сімей з-поміж ВПО. За результатами відбору вони отримують право на пільгову іпотеку.