Перевірки внутрішніх переселенців, нарахування соціальних допомог, відновлення пенсійного посвідчення — основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 19 по 25 грудня.

ТОП-3 теми за кількістю поширень:

Про перевірки внутрішніх переселенців повідомлятимуть заздалегідь. Масових перевірок місця проживання внутрішньо переміщених осіб не буде. Перевірки здійснюватимуть у виключних випадках і про це повідомлятимуть телефоном. Про це заявила очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук. За її словами, наразі масові перевірки не на часі і можуть породити дискримінаційну практику вибіркових перевірок.

Українцям пояснили, що робити при відключенні електроенергії під час користування банкоматом. При відключенні електроенергії під час користування банкоматом чи терміналом «ПриватБанку» свої гроші можна повернути. Якщо під час зняття коштів через банкомат чи використання терміналів для поповнення карток, відключили електроенергію, потрібно одразу зателефонувати на гарячу лінію за номером 3700 і подати заявку на повернення коштів.

Внутрішнім переселенцям автоматично продовжать допомогу на проживання наступного року. Виплачувати допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам у новому році не припинять. Для її отримання також не потрібно нікуди звертатися повторно. Таку заяву зробило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у відповідь на отримання великої кількості дзвінків з цього приводу від ВПО. Отже, з 1 січня 2023 року автоматичне нарахування допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам буде продовжене.

Інші новини, які цікавили українців:

Подати заяву на субсидію можна через вебпортал Пенсійного фонду: покрокова інструкція. З 1 грудня заяви на призначення субсидії українці можуть подавати до Пенсійного фонду, причому не лише особисто до сервісних центрів, а й за допомогою вебпорталу електронних послуг ПФУ. Алгоритм дій пояснили в Пенсійному фонді. 

Соціальні допомоги більше не нараховуватимуть автоматично. У новому році соціальні допомоги не нараховуватимуть автоматично. Більшості українців доведеться звертатися за їх продовженням. Як нагадав голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль, це передбачено постановою Кабінету Міністрів від 15.11.2022 року № 1320. 

Відновити пенсійне посвідчення можна трьома способами. У разі втрати чи пошкодження пенсійного посвідчення можна отримати нове. Для цього потрібно подати заяву на виготовлення нового пенсійного. Як розповіли в Пенсійному фонді України, зробити це можна трьома способами:

Отримати грошовий переказ від міжнародних організацій можна двома способами. Міжнародні організації, які надають допомогу через платформу «єДопомога», надсилають виплати банківським переказом від Western Union. Отримавши смс-повідомлення з кодом банківського переказу (MTCN-код), можна:

  1. Отримати кошти на банківський рахунок, скориставшись онлайн банкінгом свого банку, якщо це «ПриватБанк», Ощадбанк чи «Акцент Банк» («А-Банк»).
  2. Отримати готівку в будь-якому відділенні таких банків: «ПриватБанк», «А-Банк» («Акцент Банк»), «Райфайзен Банк Аваль», Ощадбанк, Укргазбанк, «Українська фінансова група», або у відділеннях «Укрпошти» чи «Нової пошти».