Переселенці-атовці можуть отримати компенсацію за житло

Грошову компенсацію щодо забезпечення житлом можуть отримати деякі внутрішньо переміщені особи з-поміж учасників АТО/ОСС. Як нагадують в Авдіївській міській державній адміністрації, це передбачено постановою Кабміну від 24 березня 2023 року № 280.

Хто саме має право на компенсацію?

ВПО з-поміж учасників АТО/ООС, які перемістилися з 24 лютого 2022 року з територій, де ведуться бойові дії, і яким компенсація була призначена у 2018–2022 роках і до цього часу не виплачена або виплачена не в повному обсязі.

Як отримати компенсацію?

Потрібно подати заяву про виплату компенсації до структурного підрозділу з питань захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад, в якому ВПО перебуває на обліку в базі після 24 лютого 2022 року. У них також має бути відкритий рахунок зі спеціальним режимом використання у відділенні Ощадбанку.

Які документи потрібно додати до заяви?

1. Документ, що посвідчує особу.

2. Довідку про взяття на облік ВПО за новим місцем переміщення.

3. Рішення комісії про призначення грошової компенсації (витяг з протоколу засідання комісії).

Коли можна отримати кошти?

Структурний підрозділ з питань соцзахисту протягом 10 робочих днів має внести до комісії подання про виплату грошової компенсації, а комісія протягом 5 робочих днів розглядає за присутності людини її заяву про виплату коштів та ухвалює відповідне рішення.