Кабмін зменшив розмір премій заступникам міністрів

Розмір премій заступників міністрів зменшили на 5%. Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, таке рішення Уряд ухвалив сьогодні, 12 серпня.

«Змінено критерії преміювання перших заступників міністрів і заступників міністрів та встановлено граничний розмір преміювання до 30 відсотків посадового окладу», – зазначив він на своєму офіційному телеграм-каналі.

Раніше розмір преміювання перших заступників міністрів і заступників міністрів становив 35% їхнього посадового окладу. Такі премії виплачують за результатами звіту про виконання завдань плану пріоритетних дій Уряду на відповідний рік. Премію можуть давати за кожен місяць роботи.

Відповідно до схеми посадових окладів для держслужбовців на 2022 рік, затверджених постановою Кабміну від 2 лютого 2022 р. №89, наразі посадовий оклад першого заступника міністра становить 34 000 грн, а заступника – 32 200 грн. У певних випадках розміри посадових окладів можуть збільшуватись – наприклад, для провідних спеціалістів, які здійснюють підготовку висновків до проектів нормативно-правових актів.

Таким чином, якщо до сьогодні перші заступники міністрів могли претендувати при мінімальному встановленому окладі максимум на 11 900 грн премії за місяць роботи, а заступники міністрів – на 11 270 грн, то наразі ці суми зменшились до 10 200 грн та 9660 грн відповідно.

Нагадаємо, за перші п’ять місяців 2022 року нардепам компенсували понад 8 млн грн за оренду житла.