На Закарпатті компенсацію за розміщення переселенців підвищили до 4000 грн

З 1 жовтня в Україні подвоять розмір державної компенсації за безкоштовне розміщення переселенців у рамках програми «Прихисток». На Закарпатті ж вирішили додатково стимулювати місцевих мешканців для безкоштовного розміщення внутрішньо переміщених осіб, виплачуючи за це одноразову грошову допомогу.

За словами голови Закарпатської обласної військової адміністрації Віктора Микити, відповідні зміни внесли до регіональної програми «Турбота». Одноразову виплату в розмірі 4000 гривень можна отримати в разі розміщення у вересні чи жовтні 2022 року двох та більше переселенців на не менше ніж 30 календарних днів.

«Ці кошти дозволять частково компенсувати витрати на житлово-комунальні послуги та інші побутові потреби», – наголосив Микита.

Отримати кошти можна, подавши відповідну заяву до виконавчого органу територіальної громади за місцем розташування житла. Разом із заявою потрібно також надати:

– копію документа, що посвідчує особу заявника та адресу його місця проживання;
– копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду (крім осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від ідентифікаційного коду);
– копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документа, що підтверджує повноваження представника власника;
– копія довідок внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово розміщені в житловому приміщенні заявника;
– довідку про банківські реквізити заявника для виплати матеріальної допомоги через банківську установу (за наявності відкритого рахунку).