Підсумки головних соціальних подій у нашому дайджесті за 1-7 серпня.
В Україні запустили платформу з розшуку постраждалих від війни дітей. Інформаційна платформа «Діти війни» допомагатиме правоохоронцям збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни. Зокрема, про зниклих безвісти чи тих, що були переміщені до тимчасово окупованих територій та депортовані до росії.
Родинам ветеранів та загиблих захисників продовжують надавати кошти на власну справу. Близькі родичі ветеранів, а також загиблих учасників бойових дій зі статусом внутрішньо переміщених осіб можуть отримати до 20 тисяч гривень відшкодування на ведення бізнесу. Програма триватиме до закінчення дії воєнного стану.
Майже дев’ять тисяч переселенців працевлаштувались завдяки відшкодуванню роботодавцям. Останнім часом спостерігається тенденція до збільшення кількості роботодавців, які беруть участь у програмі, а значить – і зростає кількість працевлаштованих. За останній місяць до програми додалося 2000 роботодавців та майже 3000 працевлаштованих переселенців.
«Доступну іпотеку» можна буде оформити через Дію. Кабмін затвердив умови для отримання кредиту на житло за програмою «Доступна іпотека» та спосіб подачі заявки на такий кредит. Із 1 жовтня взяти пільговий кредит на житло на 20 років під 3% річних з початковим внеском в розмірі 20% від загальної вартості зможуть: військовослужбовці; медики; вчителі та педагогічні працівники; науковці.
Ветерани з інвалідністю отримуватимуть грошову допомогу від Червоного Хреста. Ветерани з інвалідністю І–ІІ груп, яка виникла внаслідок військових дій з 24 лютого 2022 року, зможуть отримати 100 швейцарських франків (близько 3850 грн) на місяць протягом чотирьох місяців. Заявку на отримання допомоги можна буде подати через портал Дія.
Уряд Іспанії виділив гроші на фінансову допомогу українцям. Завдяки виділеним коштам українці в Іспанії зможуть отримувати кошти в розмірі 400 євро на місяць на дорослого та 100 євро на місяць на дитину. Гроші виплачуватимуть протягом шести місяців.
В Україні з’явився застосунок для виклику поліції в разі домашнього насильства. Через цей застосунок постраждала особа може швидко викликати допомогу без телефонного дзвінка, не привертаючи увагу кривдника.
На компенсацію комунальних платежів переселенців виділили 115 млн грн. 31,6 млн грн виділили з резервного фонду держбюджету, а близько 84 млн грн – це допомога від міжнародних, благодійних організацій та громадських об’єднань. За ці кошти мешканці 22 областей України надали житло 278 500 внутрішньо переміщеним особам.
У 16 областях України планують побудувати багатоквартирні будинки для переселенців. Спорудження таких будинків займатиме лише п’ять-шість місяців і буде відносно недорогим. Тимчасово переміщені особи зможуть жити в таких квартирах, поки їхні регіони не будуть деокуповані, а коли вони повернуться у свої власні домівки, помешкання передаватимуть українським військовим, правоохоронцям та медикам.
За згадування в оголошеннях про роботу віку рекламодавців штрафуватимуть на 65 тис. гривень. Штраф передбачено не лише за згадування у рекламі про вакансії віку, а й про інші умови: стать, расу, колір шкіри, політичні, релігійні переконання та інші ознаки, не пов’язані з характером роботи.