Компенсації за прихисток переселенців у травні виплачуватимуть з наступного тижня

Уже наступного тижня українці, які надали безкоштовне житло внутрішньо переміщеним особам у травні, почнуть отримувати компенсації. Про початок фінансування таких виплат повідомила очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук під час засідання Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО.

За її словами, компенсації за програмою «Прихисток» за березень і квітень цього року вже повністю виплатили. Загалом 200 тис. власників житла, які безкоштовно надавали його переселенцям, отримали понад 360 млн грн.

У неопалювальному сезоні компенсації виплачують у розмірі 450 грн на місяць. Для отримання коштів необхідно зареєструвати на сайті «Прихисток» і розмістити оголошення про надання житла ВПО. Не пізніше ніж наступного дня після розміщення ВПО потрібно подати заявку на компенсацію до ЦНАПу, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної в м. Києві держадміністрації, відповідної військової адміністрації. Після цього такі заявки потрібно подавати щомісяця не пізніше як протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця.

Фото: life.rayon.in.ua

Читайте також: Додому повернулися майже 4,8 млн переміщених українців.