Для переведення на бюджет студенти з небезпечних територій мають подати відповідну заяву

Кабінет Міністрів затвердив механізм переведення категорії студентів з контрактної форми навчання на бюджетну. Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, відповідну постанову уряд ухвалив сьогодні.

Хто саме може перевестись на бюджет?

1. Студенти, які проживають на тимчасово окупованій території в умовах воєнного стану, на території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території громад, що станом на 15 жовтня та 15 лютого відповідного року до затвердженого Мінреінтеграції переліку.

2. Особи, які виїхали з таких територій.

3. Діти загиблих захисників України.

4️. Учасники бойових дій та їхні діти.

5. Особи, які отримали інвалідність внаслідок війни, а також їхні діти.

Про які освітні заклади йдеться?

Порядок поширюється на заклади фахової передвищої та вищої освіти державної та приватної форм власності, які здійснюють підготовку здобувачів освіти за державним замовленням.

Як перевестися на бюджет?

Здобувач освіти, який належить до вищезазначеного переліку, має звернутися із заявою до керівника закладу освіти, в якому навчається. Виш здійснює верифікацію поданих документів, що підтверджують право на переведення.

Переведення здійснюватимуть на невикористані місця державного замовлення у 2022 році, а також наявні вивільнені місця. За відсутності останніх можливе збільшення обсягу держзамовлення.

Чи мають такі студенти право на стипендію?

Так, такі студенти отримуватимуть соціальну стипендію. Її розмір залежно від категорії стипендіатів і виду навчального закладу визначений Міністерством освіти та науки України.

Ілюстративне фото: vchasnoua.com