Українці зі зруйнованим житлом отримуватимуть цифровий документ з підтвердженням збитків

Акти з інформацією про пошкодження чи руйнування житла складатимуть у цифровій формі через портал «Дія». Як повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Кабмін  затвердив єдину та уніфіковану форму, що фіксуватиме збитки, завдані житлу українців російськими військами.

«Раніше така довідка складалась у довільній формі. Тепер у кожного громадянина, якому пошкодили чи зруйнували житло, буде цифровий документ, що підтверджує його збитки. Цим рішенням ми також закладаємо базу для майбутнього реєстру пошкодженого майна», — наголосив він.

Аудитом збитків займатимуться спеціальна комісія. Регіональні ж комісії заповнюватимуть акти з інформацією про тип пошкодження. Усі нові акти складатимуть у цифровій формі через «Дію», а попередні відцифровуватимуть та також вноситимуть у відповідну базу. Реалізовуватимуть такий проєкт органи місцевої влади.

Наразі також працюють над розробкою уніфікованої розрахункової оцінки вартості збитків.

Повноцінний процес відшкодування почнеться одразу після того, як конфісковані російські кошти на Заході надійдуть до України. Над цим наразі працює спеціальна робоча група, куди залучають найкращих світових юристів.

Нагадаємо, власники зруйнованого житла зможуть самі обирати, де отримати нове.

Фото: Mind.ua