Шість населених пунктів відбудують за принципом «краще, ніж було»

Визначено шість населених пунктів, де в межах експериментального проєкту відбудова проходитиме комплексно й за новими принципами. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

«Ми визначили головні проєкти та галузі швидкої відбудови, мобілізуємо ресурси та залучаємо міжнародних партнерів, зокрема ЄС перерахував Україні черговий транш макрофінансової допомоги в розмірі 1,5 млрд євро. Ми також створили необхідну інфраструктуру та визначили відповідальні команди. Для нас важливо, аби уже цього року українці побачили, що відбудова — це реальність», — наголосив посадовець.

Йдеться про населені пункти, які зазнали страшних руйнувань внаслідок збройної агресії росії, і які відбудовуватимуть за принципом «краще, ніж було». Відновлення буде комплексним, тобто відбудовуватимуть не окремі будівлі та споруди, а все зі системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією цих населених пунктів.

Отже, до переліку увійшли: два населені пункти на Київщині —  селище Бородянка та село Мощун, місто Тростянець на Сумщині, село Посад-Покровське на Херсонщині, село Циркуни на Харківщині та село Ягідне на Чернігівщині.

Як запевнив Прем’єр-міністр, ухвалення рішення про комплексне відновлення зазначених шести населених пунктів не означає, що інші не відновлюватимуть — їх відбудова триває. Проте саме на прикладі цих шести населених пунктів шукатимуть найефективніші та найшвидші підходи для відбудови.

Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP via Getty Images