На відновлення постраждалих від війни регіонів виділили понад 4 млрд грн

На швидке і критично необхідне відновлення України з резервного фонду держбюджету вже виділили 4 млрд грн. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час наради з головами обласних адміністрацій.

«Загалом станом на сьогодні Урядом виділено понад 4 млрд грн на швидке й критично необхідне відновлення. З них 2,7 млрд грн – пряме фінансування областей і міст. 1,4 млрд грн – це кошти на закупівлю будівельних матеріалів, які в подальшому використовуються в областях для відновлення об’єктів», – заявив посадовець.

Зокрема вчора, 27 вересня, Кабінет Міністрів України виділив ще 370 млн грн на відновлення інфраструктури звільнених регіонів: 70 млн грн підуть на відновлення Харківської ТЕЦ-3, 300 млн грн – на ліквідацію наслідків бойових дій та відбудови об’єктів на Київщині.

За словами очільника Міністерства розвитку громад та територій Олексія Чернишова, загалом у деокупованих областях майже 51 тисяча об’єктів потребує відновлення, зокрема 43 тисячі – це об’єкти житлового фонду.

Обсяг резервного фонду держбюджету хочуть збільшити ще на 3 млрд грн. Загалом же, станом на 1 червня 2022 року за оцінками Світового банку, експертів Європейської комісії та Кабінету Міністрів, на відновлення України потрібно 349 млрд доларів.

Нагадаємо, мешканці чернігівських багатоповерхівок можуть подати заявку на безкоштовне відновлення житла.