Українці можуть побачити, на що йдуть кошти з гуманітарного рахунку Мінсоцполітики

З’явилася інтерактивна мапа використання коштів з гуманітарного рахунку, відкритого в Нацбанку для допомоги постраждалим від російської агресії українців. Її презентували в Міністерстві соціальної політики України.

Тепер кожен охочий може дізнатися, на які саме соціальні потреби та скільки саме коштів витрачають з відповідного рахунку. Це можуть бути:

– задоволення продовольчих потреб;
– облаштування місць розміщення біженців та громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце свого проживання;
– забезпечення ВПО одягом та взуттям, ліками та медичними препаратами;
– забезпечення населення товарами першої необхідності,
– надання одноразової грошової допомоги та задоволення інших першочергових потреб тощо.

Інформація відображається по кожному окремому регіону. Наприклад, на Чернігівщині найбільше грошей пішло на забезпечення житлом внутрішніх переселенців з числа багатодітних сімей, чиє житло було зруйноване або пошкоджене внаслідок бойових дій (35 млн грн), на Миколаївщині – на задоволення продовольчих потреб (11 млн 876 тис. 700 грн). На Харківщині – на закупівлю генераторів для забезпечення електропостачання (19 млн 176 тис. 760 грн). Ознайомитися з усіма даними по кожному регіону можна за посиланням.

Загалом з дня відкриття рахунку, тобто з 3 березня 2022 року, на нього надійшло 559 млн 369 тис. 681 грн. Уже витратили для задоволення різноманітних потреб громадян 462 млн 536 тис. 131 грн. Залишилось на рахунку – 96 млн 833 тис. 549 грн.

Нагадаємо, в Україні також з’явилася карта руйнувань.