Викладачів вишів не мобілізуватимуть

Викладачі вишів, незалежно від наявності у них наукового ступеня, будуть звільнені від мобілізації. Відповідний законопроєкт №7352 «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам» Верховна Рада ухвалила у першому читанні.

Законопроєкт надає право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації педагогічним працівникам закладів вищої та фахової передвищої освіти, які працевлаштовані за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки та не мають вченого звання та/або наукового ступеня. Раніше відстрочку від мобілізації надавали лише працівникам з вченим званням чи науковим ступенем.

Таким чином, у разі ухвалення законопроєкту у другому читанні від мобілізації звільнять ще близько 4500 осіб.

«Ми усуваємо цю дискримінаційну норму – тепер право на відстрочку від мобілізації матимуть всі викладачі вишів. Маємо берегти наш педагогічний і науковий кадровий потенціал і не допускати дискримінації!» – прокоментувала рішення парламенту голова підкомітету з питань вищої освіти Верховної Ради України, народна депутатка Юлія Гришина.

Нагадаємо, Верховна Рада повернула педагогічним працівникам 56 днів відпустки.