ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:
Прийомні родини, які через війну залишилися без дому, отримають житло
Уже почали будувати перші 14 таких будинків за ініціативи Фундації Олени Зеленської «Адреса дитинства». За час повномасштабної війни без дому залишилися щонайменше 80 великих прийомних родин. В одній такій родині може виховуватися від 5 до 10 дітей-сиріт.
На меморіальному військовому кладовищі ховатимуть не лише військових
Право на поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі чітко визначене законодавством. Це полеглі українські воїни, які у складі сил безпеки та оборони брали участь захисті територіальної цілісності та незалежності України, починаючи з 2014 року. А також Герої України, які нагороджені «Золотою зіркою» з 2014 року, повні кавалери ордену Богдана Хмельницького. Крім того, за окремо визначеною постановою можуть бути поховані борці за свободу і незалежність України у 20 столітті.
Об’єкти Києва та Львова внесли до Списку ЮНЕСКО
Українські об’єкти «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра» та «Ансамбль історичного центру м. Львів» внесли до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Інші новини, які цікавили українців:
Зарплату вчителям збільшать уже наступного року
Підвищення стане можливим завдяки збільшенню фінансування сфери освіти у 2024 році на 22,9 млрд грн, порівняно з 2023 роком.
На виплату недоотриманих пенсій внутрішнім переселенцям виділили 535 млн грн
Завдяки ухваленій Кабміном постанові від 05.09.2023 № 944 бюджет ПФУ на 2023 рік збільшився до 1 млрд грн, що дозволило виділити кошти на відповідні виплати пенсіонерам-переселенцям.
У разі повернення з-за кордону українці матимуть право на виплати ВПО
Постанову планують ухвалити до кінця вересня. Виплати призначатимуть не одразу, а через 15–30 днів.
Боротьба з бідністю стане ключовою статтею видатків соціалки на наступний рік
На соціальний захист українців наступного року виділять майже 469 млрд грн. Соціальна сфера — другий після оборони пріоритет бюджету на 2024 рік.