Упродовж трьох місяців в Україні триватиме збір монет для ЗСУ

Благодійну акцію “Смілива гривня” започаткував Національний банк України.

На потреби Збройних сил України можна віддати монети і ті, які перебувають в обігу, і ті, які вже не приймають у магазинах.

Як зазначають у НБУ, наразі в обігу перебуває понад 14 млрд монет на суму більше 5 млрд грн. Значна кількість розмінних монет, зокрема монет номіналом 10 коп. (28,5% від загальної кількості монет в обігу) та 50 коп. (9,3% від загальної кількості) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків та лежить у скарбничках чи кишенях. Водночас, ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника.

«Акція “Смілива гривня” — це гарна нагода зробити свій внесок у перемогу, навіть, якщо він становитиме лише 10 копійок. Пункти мобілізації монет працюватимуть із 1 серпня до 31 жовтня 2022 року у відділеннях уповноважених банків — Ощадбанку та ПУМБу. Здавайте монети в банки, а ми відправимо їх на фронт”, — прокоментував заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан.

Як долучитися до акції особисто

Занести зібрані монети та/або банкноти у найближче відділення банка-партнера та переказати кошти на спецрахунок НБУ для збору коштів на потреби армії.

Монети, які перестали бути засобом платежу (1, 2, 5, 25 копійок), потрібно спочатку обміняти у відділеннях уповноважених банків та потім переказати на ЗСУ.

Як долучитися до акції колективам

  1. Організувати збір коштів серед мешканців певного району, житлового комплексу, робочого чи іншого колективу.
  2. Відвезти кошти до найближчого відділення.
  3. Переказати на спецрахунок НБУ.

Інструкції, які допоможуть організувати збір коштів оприлюднені на сайті НБУ.

Довідково

Цікаво, що 5 млрд грн – це приблизно 70 сучасних безпілотників BAYRAKTAR, або 25 реактивних артилерійських систем залпового вогню HIMARS, або 50 танків Т-90, або 150 машин бойової піхоти.

Ми писали також про парфуми «Слава Україні», які приноситимуть кошти ЗСУ.