Постраждалим жителям Херсонщини нададуть ще одну грошову допомогу

Одноразову грошову допомогу від держави зможуть отримати постраждалі внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС жителі Херсонської області. Як заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, уже розробляють відповідну документацію щодо таких виплат.

«Прем’єр-міністр поставив невідкладне завдання розробити проєкт постанови щодо грошової допомоги мешканцям територій, що потрапили в зону лиха. До завтра така постанова має бути розроблена», — зазначила вона в ефірі національного телемарафону.

За словами посадовиці, це буде одноразова допомога, розмір якої визначать за кілька днів. Окрім цього, вона нагадала, що евакуйовані херсонці мають право на одноразові виплати від держави (у розмірі 2000 грн на дорослу людину та 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю) та кількох міжнародних організацій.  Для їх отримання потрібно звертатися на:

  • гарячу лінію Херсонської ОВА: 0 800 330 951 або 091 481 78 45;
  • на кризову лінію Мінреінтеграції: 1548.

Отримати допомогу також можна на авто- та залізничному вокзалах у Миколаєві, куди прямують евакуаційні рейси з Херсонщини.

Окрім цього. херсонці зможуть подати заяву на отримання компенсації на ремонт житла за програмою «єВідновлення».

Фото: Getty Images