Постраждалим від війни мешканцям Чернігівщини надають фінансову допомогу

Мешканці дев’яти громад Чернігівської області можуть подати заявку на отримання грошової допомоги. Проєкт реалізується Чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» (PIN) спільно з ГО «Агенція міських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу (ECHO). Про старт програми повідомили в ГО «Агенція міських ініціатив».

Хто може претендувати на допомогу?

Мешканці Гончарівської, Іванівської, Киїнської, Киселівської, Куликівської, Михайло-Коцюбинської, Новобасанської, Новобілоуської та Олешівської територіальних громад Чернігівської області:

1. Сім’ї, житло яких було пошкоджено в результаті військових дій з 24 лютого 2022 року. При цьому пріоритет в отриманні допомоги надаватиметься:

– сім’ям з людьми з інвалідністю або з малорухливими людьми, що потребують стороннього догляду;
– сім’ям з людьми з тяжкими хронічними захворюваннями або які потребують коштовного медичного лікування;
– неповним сім’ї з дітьми до 18 років;
– сім’ям з людьми похилого віку (60+) та одиноким літнім людям;
– вагітним жінкам;
– багатодітним сім’ям;
– сім’ям з дітьми (до 18 років), у яких головний годувальник втратив роботу/основний прибуток через воєнні дії з 24 лютого 2022 року;
– іншим вразливим категоріям.

2. Сім’ї, члени яких постраждали внаслідок військових дій з 24 лютого 2022 року: одержали поранення, загинули, зникли безвісти.

Взяти участь у програмі не можуть сім’ї, які пройшли успішну реєстрацію та отримали грошову допомогу від інших міжнародних гуманітарних організацій.

Про яку допомогу йдеться?

2220 грн на місяць на кожного члена сім’ї протягом трьох місяців. Тобто, загалом н аодну людину виділять 6660 грн.

Як взяти участь у програмі?

Реєстрації онлайн чи телефоном немає – реєструватимуть претендентів на допомогу безпосередньо в самих громадах протягом серпня. Про час та місце проведення реєстрації на участь в програмі грошової допомоги мають повідомляти органи місцевого самоврядування. Інформацію про реєстрацію в окремих населених пунктах також можна відслідковувати на сторінці ГО «Агенція міських ініціатив» у фейсбуці за посиланням.

Наприклад, завтра, 3 серпня, реєстрація відбудеться у селах Старий Білоус та Новий Білоус Новобілоуської громади, а 4 серпня – у селі Рівнопілля.

Які документи потрібно мати при собі?

Оригінали паспортів та індивідуальних податкових номерів усіх членів сім’ї, які живуть одним домогосподарством.

Нагадаємо, пенсіонери з будь-якого куточка України без статусу ВПО можуть отримати грошову допомогу від ООН.

Фото: ГО «Агенція міських ініціатив»