Протягом останніх днів не вщухає ажіотаж щодо отримання грошової допомоги від ООН – пенсіонери шикуються в черги до банків, аби оформити виплати. Розповідаємо, що потрібно знати про цю допомогу та як її оформити.
Наразі міжнародна організація УВКБ ООН виділила гроші на допомогу 65 тисячам пенсіонерів з України, які не є внутрішньо переміщеними особами. Вони отримуватимуть кошти в розмірі 2200 грн на місяць протягом трьох місяців.
Як подати заявку на отримання допомоги?
Заявку на отримання допомоги потрібно подати онлайн через платформу «єДопомога»:
1. Перейдіть у розділ «Виплати від міжнародних організацій».
2. Натисніть «Заповнити заявку на допомогу».
3. Оберіть свій соціальний статус («Пенсіонер»).
4. Заповніть дані про себе (прізвище, ім’я, по батькові, РНОКПП (ІПН) – ідентифікаційний код, дату народження та номер телефону);
5. Вкажіть номер IBAN (номер банківського рахунку), якщо його немає – оберіть пункт «Відсутня картка» і в такому разі, можна буде отримати кошти через Укрпошту.
Чи гарантує заповнення заявки отримання грошей?
Ні, не гарантує. Гроші отримають лише 65 тисяч пенсіонерів – хто саме, визначатимуть у Міністерстві соціальної політики. Перевага надаватиметься найвразливішим категоріям – наприклад, з найменшою пенсією. Проте в разі неотримання коштів від ООН, зареєстровані на єДопомозі зможуть претендувати на грошову допомогу, яка надходитиме від інших міжнародних організацій у майбутньому.
Як це працює?
Якщо вам потрібна грошова допомога, ви реєструєтесь онлайн на платформі «єДопомога», заповнивши дані про себе та обравши свій соціальний статус:
– внутрішньо переміщена особа;
– особа з інвалідністю;
– пенсіонер;
– одинока мати або батько;
– багатодітна сім’я;
– отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям;
– жоден з вказаних вище.
Як тільки певна міжнародна організація виділить кошти на допомогу для виплат одній з цих категорій, вашу заявку розглянуть автоматично і в разі ухвалення рішення про надання виплат, ви отримаєте їх на вказаний вами рахунок чи на відділення Укрпошти. Заявку на надання допомоги від міжнародних організацій може подати будь-який українець. Це не гарантує 100% отримання допомоги, проте це означатиме, що ви є претендентом на отримання допомоги.