Нова шахрайська схема, перерахунок пенсій та евакуація з Херсонщини, – головні новини минулого тижня

Де шукати допомогу переселенцям, хто отримає підвищення пенсій з 1 грудня, нова шахрайська схема, що набуває обертів в Україні, куди евакуюватимуть мешканців Херсонщини – основні новини соціальної сфери минулого тижня, які ви могли пропустити.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Шахраї видурюють гроші від імені Пенсійного фонду.  Нова шахрайська схема з’явилася в Україні. У телеграмі діє чат-бот, як від імені ПФУ збирає особисті дані та реквізити банківських рахунків для подальших шахрайських дій.

Отримати необхідну допомогу внутрішні переселенці можуть на десяти ресурсах. Для внутрішньо переміщених осіб зібрали десять онлайн-ресурсів, завдяки яким можна отримати необхідну допомогу та інформацію, яка може знадобитися на новому місці проживання.

За відсутності необхідного стажу для отримання пенсії українці можуть отримати соціальну допомогу. Українці пенсійного віку, які не набули достатньо страхового стажу для призначення пенсії, мають право на отримання тимчасової державної допомоги. Це передбачено постановою Кабміну від 27.12.2017 №1098 «Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги особі, яка не працює та досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату».

Інші новини, які цікавили українців:

Майже пів тисячі «пільгових» квартир придбали внутрішні переселенці. За програмою пільгового кредитування внутрішньо переміщені особи вже придбали 475 квартир. Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Більшість квартир (429) переселенці купили в приватних осіб, а 46 — у забудовників.
Наразі програма пільгового кредитування «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» є найнижчою з-поміж державних пільгових програм в Україні. Такі кредити дають терміном до 30 років під 3% річних.

Субсидії до українців надходитимуть швидше. До кінця року функції з призначення, нарахування і виплати житлових субсидій перейдуть від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України. Як повідомили в Міністерстві соціальної політики України, завдяки централізації фінансування виплат скоротиться термін проходження коштів до одержувача.

Трьом категоріям пенсіонерів проведуть перерахунок пенсій у грудні. У грудні проведуть перерахунок пенсій трьом категоріям пенсіонерів. Перерахунок проводитиметься автоматично, тому звертатися для цього нікуди не потрібно. У Пенсійному фонді пояснили, кому чекати на підвищення та скільки воно становитиме.

Період перебування на обліку в центрі зайнятості зараховується до страхового стажу. Періоди, протягом яких людина була офіційно зареєстрована як безробітна, зараховуються до страхового стажу для призначення пенсії. Підставою для зарахування такого періоду до 1 січня 2004 року є:

  • записи в трудовій книжці, внесені органом державної зайнятості населення;
  • в разі їх відсутності, неправильності чи неточності — довідки служби зайнятості.

Херсонців закликали евакуюватися до трьох міст. Мешканців деокупованого Херсона та інших звільнених від російських військ населених пунктів Херсонщини закликали евакуюватися на зиму в безпечніші регіони. Херсонцям пропонують евакуюватися до одного з трьох міст — Кривого Рогу, Миколаєва чи Одеси з можливим подальшим переміщенням у Кіровоградську, Хмельницьку області чи в західні регіони країни.