Допомогу від ЮНІСЕФ тепер можуть отримати більше людей

ЮНІСЕФ розширив критерії отримання грошової допомоги для багатодітних сімей і родин, які виховують дітей з інвалідністю. Про це повідомили в пресслужбі організації.

Відтепер участь у програмі грошової допомоги можуть взяти родини, що належать до однієї з двох категорій:

1️. мають троє і більше дітей до 18 років;
2️. мають принаймні одну дитину з інвалідністю до 18 років.

Допомогу можуть отримати як сім’ї зі статусом внутрішньо переміщених осіб, так і без нього, які відповідають вищезазначеним критеріям. Головними умовами є їх перебування на території України та неотримання грошової допомоги від ЮНІСЕФ чи іншої міжнародної гуманітарної організації з 24 лютого 2022 року.

Про яку суму йдеться?

Сума грошової допомоги на місяць складає 2220 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на п’ятьох осіб. Родина, яка подала заявку, отримує одноразову виплату з сумою за три місяці.

Як подати заявку?

– Потрібно зареєструватися на сайті register.unicef.org. Це єдиний офіційний сайт реєстрації на програму грошової допомоги.
– У Житомирській, Київській та Кіровоградській областях, соціальні працівники у громадах персонально реєструють родини, які відповідають критеріям програми. Якщо ви мешкаєте в одній із цих областей – ви можете звернутися до соціального працівника з відділу соціального захисту населення у вашій громаді чи районі.

Як дізнатися, що заявку прийняли?

Має прийти дві СМС. Перше СМС проходить після технічного відбору – перевірки на наявності в заповненій формі всіх необхідних даних. Така перевірка триває до двох тижнів. Тобто перше СМС свідчить не про те, що вам надали допомогу, а про те, що ви заповнили все правильно. Далі родину перевіряють на відповідність критеріям програми – якщо ваша родина відповідає всім критеріям, вам надійде друга СМС для підтвердження отримання платежу. Обидві СМС прийдуть з короткого номеру 4224.

Важливо не подавати заявки кілька разів – це спричиняє затримку виплат родинам, які відповідають критеріям програми.

Куди надійдуть кошти?

Кошти надійдуть на банківський рахунок – під час заповнення заявки потрібно вказати ідентифікаційний код і номер рахунку у форматі IBAN.

З приводу питань щодо участі в програмі можна звертатися за номером гарячої лінії «Спільно»: 0 800 600 017 (безоплатно, працює щодня з 8.00 до 22.00).

Нагадаємо, cтатус заявки на виплати від міжнародних організацій можна перевірити онлайн.