Частині постраждалих від підриву Каховської ГЕС виплатять компенсації протягом двох днів

Приймання та виплата одноразової грошової допомоги постраждалим внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС триває. Йдеться про виплати від держави в розмірі 5000 грн на особу, яка станом на 6 червня 2023 року перебувала в постраждалих від затоплення будинках.

Як повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, наразі вже отримали 2300 заяв на отримання компенсації. Майже тисячі заявників передані кошти на виплату. Гроші перераховані на місця й мають бути надані заявникам протягом двох днів.

Постраждалим, які не подали заяви, зробити це потрібно в управлінні соцзахисту за фактичним місцем проживання не пізніше 31 серпня цього року. Із заявою потрібно надати такі документи чи їхні копії:

  • документ, що посвідчує особу чи єДокумент;
  • документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • свідоцтва про народження дітей.

За словами Шмигаля, загалом для подолання наслідків теракту Кабмін спрямував понад 4 млрд грн. Це кошти на підвезення питної води, відбудову об’єктів та грошові компенсації постраждалим.

Нагадаємо, якщо в управліннях соцзахисту відмовляються приймати заяви на компенсації, потрібно повідомити про це на гарячі лінії.