Росія депортувала на свою територію понад 1,3 млн українців

Такі дані наводить Уповноважена з прав людини Верховної Ради Людмила Денісова. Зокрема, вказується цифра 1 377 925 осіб, включаючи 232 480 дітей.

“Заяви рф про нібито добровільне переміщення українців не відповідають дійсності. Ми маємо незаперечні підтвердження примусової та спланованої заздалегідь депортації. Черговим доказом стало відео, опубліковане радником мера Маріуполя Петром Андрющенком. На цьому записі реальна картина депортації маріупольців. Люди оточені російськими військовими з автоматами, обурені та налякані. Покинути місце так званої «евакуації» рашисти не дозволяють. Їх змушують сідати в автобуси і лише при посадці повідомляють, що далі везтимуть до «фільтраційного табору» в Безіменному Новоазовського району і потім в росію”, — написала омбудсменка на своїй Фейсбук-сторінці

За словами Денісової тільки через цей табір пройшли понад 32 тисячі громадян. І це – дуже приблизні дані.
“Скільки з них через «нелояльність» до російських загарбників і «спеціальної операції» опинились в катівнях на тимчасово окупованих територіях або загинули, встановити наразі неможливо”, — зазначає Денісова.

Омбудменка вказує, що своїми діями країна-окупант рф грубо порушує норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території. Депортація та насильницьке переміщення населення є злочином проти людяності відповідно до статті 7 Римського статуту міжнародного кримінального суду.