Абітурієнти з окупованих територій зможуть вступати у виші онлайн та матимуть квоти

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій зможуть вступати до вищих навчальних закладів за результатами індивідуальної співбесіди онлайн. Про це заявила віцепрем’єр-міністрка України Ірина Верещук під час прямого ефіру на телеканалі «Україна-24».

Перелік таких громад постійно оновлюється та затверджується Мінреінтеграції. Відповідно до останніх оновлень, наразі до нього входять окремі громади Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Херсонської областей.

«Майбутнє наших дітей – з нами, з вільною Україною. Інакше не може бути. Ми зробимо усе, щоби цього року десятки тисяч учорашніх школярів з ТОТ отримали можливість дистанційно навчатися у закладах на вільній території!», – наголосила Верещук.

За словами голови підкомітету Верховної Ради з питань вищої освіти Юлії Гришиної, для абітурієнтів з громад у зоні бойових дій, під тимчасовою окупацією чи в оточенні цього року затверджується окремий порядок вступу до вишів за Квотою-2. Така квота встановлюється у закладах вищої освіти в обсязі десяти відсотків (але не менше одного місця) або двадцяти відсотків у переміщених закладах вищої освіти та у закладах вищої освіти Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Нагадаємо, новий навчальний рік в українських школах розпочнеться в очному режимі.