В ЄС запровадять єдиний документ для вільного пересування і соціального захисту осіб з інвалідністю

У Євросоюзі хочуть запровадити загальноєвропейську «картку інвалідності». Це єдиний документ, який діятиме на всій території ЄС, полегшуватиме доступ до вільного пересування осіб з інвалідністю між країнами-членами та забезпечуватиме високий рівень соцзахисту в будь-якій країні.

Про відповідну законодавчу пропозицію повідомили на сайті Єврокомісії.

Стандартизована європейська картка для осіб з інвалідністю визнаватиметься в усіх країнах ЄС і забезпечуватиме рівний доступ осіб до різноманітних пільг, зокрема щодо першочергового доступу до соціальних та приватних послуг, зменшення оплати тощо. Йдеться про транспортні послуги, забезпечення паркувальними картками, участь у культурних заходах, розважальних і спортивних центрах та парках щодо. Картку видаватимуть національні компетентні органи й вона доповнюватиме національні картки та посвідчення.

Ініціативу має розглянути Європарламент і затвердити Європейська Рада. Після цього країни-члени матимуть 18 місяців для включення відповідних положень до свого законодавства.

Загальноєвропейські «картки інвалідності» важливі, зокрема, і для українців з інвалідністю, які знайшли тимчасовий захист у країнах Євросоюзу.

Фото: сайт Єврокомісії

Читайте також: Спецвагони для осіб з інвалідністю можна замовити онлайн.