Українцям продовжили тимчасовий захист у Чехії ще на рік

Режим тимчасового захисту для українців у Чеській Республіці продовжили ще на рік — до 31 березня 2024 року. Як повідомляє Міністерство внутрішніх справ Чехії, таке рішення ухвалив Сенат. За нього проголосували 57 з 62 його членів.

Рішення дозволить продовжити українцям, які через війну евакуювалися до Чехії, доступ до державного медичного страхування, освіти та ринку праці.

Для продовження тимчасового захисту потрібно зареєструватися онлайн до кінця березня. Після заповнення спеціальної реєстраційної форми алікант отримає дату особистого візиту до МВС, де нададуть так звану візову наклейку, продовживши таким чином термін тимчасового захисту. Сайт для продовження тимчасового захисту запустять незабаром.

У разі, якщо біженець не зареєструється до 31 березня чи не з’явиться для оформлення тимчасового захисту до кінця вересня 2023 року, його тимчасовий захист буде припинений.

Як повідомив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан, наразі в Чехії перебувають близько 300 тисяч українських біженців і немає різкого збільшення їхньої кількості.

Фото: Getty Images