Українцям без документів спростили в’їзд з окупованої території

Процедуру в’їзду на контрольовану Україною територію громадян без паспортів, які виїхали з окупації через треті країни, спростили. Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, таке рішення ухвалили вчора, 13 жовтня, під час засідання міжвідомчої робочої групи з питань захисту прав громадян, які потребують допомоги в поверненні в Україну.

Згідно з ухваленим рішенням, громадян України старше 18 років, які втратили свій паспорт, будуть пропускати в Україну за наявності свідоцтва про народження. Державна прикордонна служба буде самостійно вносити дані про людину в базу, а ідентифікацію особи будуть проводити вже на території України.

Громадян України до 18 років також пропускатимуть за наявності свідоцтва про народження – це передбачено постановою Кабмінами №57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» та внесеними до неї змінами.

Окрім цього, на засіданні вирішили розширити повноваження консульств України в Грузії, Естонії, Казахстані, Латвії та Туреччині задля спрощення та пришвидшення порядку видачі тимчасового посвідчення особи для повернення в Україну.

Читайте також: На деокуповані території Донеччини можна в’їхати лише за спеціальними дозволами.

Фото:  loyer.com.ua