Українці, які перебувають в Іспанії, можуть оформлювати паспортні документи

В іспанському місті Валенсія у тестовому режимі розпочали свою роботу мобільні комплекси «Паспортний сервіс».  Відтепер українці можуть оформити необхідні паспортні документи, що дасть можливість отримувати фінансову та гуманітарну допомогу, навчатися у місцевих навчальних закладах і безперешкодно перетинати кордони інших країн.

За інформацією Державної міграційної служби України наразі у м. Валенсія українські громадяни можуть отримати такі послуги:

–        оформлення ID-картки чи закордонного паспорта (у тому числі замість втраченого або викраденого);

–        обмін ID-картки чи закордонного паспорта (у зв’язку з закінченням строку дії, зміною інформації, непридатністю до використання);

–        обмін паспорта зразка 1994 року на ID-картку (за бажанням чи у разі непридатності);

–        одночасне оформлення закордонного паспорта та ID-картки;

–        страхування.

Згодом буде доступна послуга з обміну водійського посвідчення.

Мобільні комплекси (мікроавтобуси білого кольору із символікою «Паспортний сервіс») розташовані за адресою: Xàtiva, 46007 Valencia, Іспанія.

Графік роботи: понеділок – субота, з 9:00 до 18:00.

Обслуговування відвідувачів у Валенсії на період тестового періоду здійснюється в порядку «живої черги». Запис до електронної черги розпочнеться після успішного завершення тестування систем.

Наразі ДП «Документ» не має повноважень на оформлення документів громадянам, які виїхали за кордон на постійне проживання і мають відповідну відмітку в паспорті. Їхніми питаннями займаються виключно в закордонних дипломатичних установах, -наголошують у міграційній службі.

Довідково: за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців після початку повномасштабної війни в Україні понад 170 тисяч українських біженців знайшли свій тимчасовий захист на території Іспанії.

Крім Іспанії підрозділи «Паспортного сервісу» вже доступні у чотирьох містах Польщі (Варшава, Краків, Гданськ, Вроцлав), у Туреччині (Стамбул), Словаччині (Братислава), Чехії (Прага) та двох містах Німеччини (Кельн і Берлін).

 Фото: фейсбук сторінка ДМС