Студентам іноземних вишів рекомендують брати академвідпустку чи вчитися онлайн

Студентів-чоловіків, яких зарахували або які продовжують навчатися в іноземних вишах, не випускатимуть за кордон під час воєнного стану – їм радять брати академвідпустку чи вчитися онлайн. Про це заявив радник Офісі Президента Михайло Подоляк під час інтерв’ю на ютуб-каналі Василя Голованова.

«На мій погляд, якщо людина десь має право навчатися, то можна просто вийти з ініціативою, щоб були академічні відпустки на певний період або онлайн-навчання. Щоб шукали «маршрути», по яких сьогодні можна йти. А бо відтермінування навчання, якщо людина заплатила якісь кошти і хоче там навчатися. Можна про це розмовляти – не обов’язково казати – давайте ми всі будемо їхати і створювати з цього ще й масовий протест. Це дивно виглядає для воюючої країни. Давайте спокійно відноситися до того, що є певні обмеження», – заявив він.

Посадовець також нагадав, що виїзд студентів за кордон заборонили, у тому числі, через масові підробки документів, через що, у тому числі, виникає перенавантаження на кордоні.

«З’явилося багато «бізнесів», які документи роблять, що десь хтось навчається і так далі. Потім елементарна перевірка говорить, що ні – що це фіктивні документи. У нас будуть перенавантажені прикордонна служба і митниця перевіркою документів. Нам що – немає, що сьогодні робити? Нам потрібна поставка зброї, продуктів харчування, палива і так далі – усе іде через «сухопутку». Нам треба активно працювати над тим, що потрібно країні, а не з’ясовувати, чи людина дійсно має запрошення в той чи інший виш чи ні», – наголосив Подоляк.

Фото: nikopolnews.net