Для збереження тимчасового захисту та допомоги українцям з Польщі можна виїжджати не більше як на місяць

Українці, які знайшли у Польщі тимчасовий прихисток, мають право виїжджати з країни не більше, ніж на місяць – тільки за такої умови вони зберігають статус тимчасового захисту та відповідну підтримку. Про це повідомили в консульстві України у Гданську.

При цьому виїзди на менший проміжок часу до уваги не беруться, не зважаючи на їх кількість чи тривалість.

Окрім того, у консульстві нагадують, що громадяни України, які прибули в Польщу з 24 лютого цього року, мають право перебувати на території країни протягом 18 місяців, а не 90 днів, передбачених безвізом. Задля легалізації свого перебування на Території Польщі протягом такого терміну, потрібно:

– при перетині кордону з Польщею метою свого в’їзду зазначити втечу від війни в Україні;
– після прибуття у Польщу отримати спеціальний номер PESEL у місцевій адміністрації за місцем перебування.

Громадяни України, які перебували у Польщі, не задекларувавши свій в’їзд у зв’язку з війною, та які вичерпали термін легального перебування, мають заявити про в’їзд до Польщі у зв’язку з військовими діями на території України. Це обумовить додаткове вивчення відповідних заявок на підставі ст. 32 Закону про іноземців.

Нагадаємо, українці, які отримали тимчасовий захист у Польщі, мають обов’язково повідомляти про свої переміщення Управління соціального страхування ZUS.