В Києві відкрито Центр ветеранського розвитку

Новий Центр ветеранського розвитку розгортає свою діяльність на базі Національного авіаційного університету (НАУ). Це перший подібний заклад у столиці. Загалом в Україні вже відкрито шість таких центрів. Зазначені заклади створюють в Україні відповідно до ініціативи Міністерства ветеранів у межах системи «повернення з військової служби до цивільного життя».

Урочистості з нагоди відкриття чергового центру відбулися в НАУ 18 серпня.

«Центр ветеранського розвитку – це не тільки формат навчання, а й формат діалогу, місця, куди можуть потенційно звертатися ветерани, щоби набувати цивільних професій, щоб вони могли військовий досвід використати за профілем далі й не забувати цю сторінку власного життя, користуватися нею практично, допомагати побратимам. Дякую Національному авіаційному університету за ініціативу, з якою він виступив і зрештою відкрив на своїй базі такий заклад. Хлопці й дівчата, які повертаються з війська, маючи бойовий досвід, але не можуть повернутися з певних причин до попередньої діяльності, можуть ці навички трансформувати й перепрофілюватися за іншим фахом», – пояснила заступниця міністерки у справах ветеранів Тетяна Калита.

Одна з навчальних програм передбачає, що колишні воїни, зі складу операторів бойових безпілотників мають можливість пройти навчання з розвитку ветеранського бізнесу. Далі такі ветерани зможуть об’єднатися і створити підприємство з надання послуг засобами БПЛА у цивільному секторі.

Перший проректор НАУ Олексій Михальченко зауважив, що їх виш має потужну матеріально-технічну базу й спроможності, тому вони і долучилися до відповідної ініціативи.

«Ми зробимо все, щоб ветерани тут могли розвиватися професійно і особистісно. Для цього в університету є всі можливості та бажання. Зокрема, ми перекваліфіковуватимемо операторів безпілотників, зможемо психологічно підтримувати ветеранів, надамо їм усі належні орієнтири й поради в розбудові власного бізнесу», – зазначив проректор.

Нагадаємо, центри ветеранського розвитку раніше відкрилися у Вінниці, Дніпрі, Львові, Миколаєві та Житомирі.

Читайте також: Добровольцям розпочали оформлювати статуси УБД.

 

Фото: Мінветеранів