Окремі статуси захисникам і захисницям можуть надаватись автоматично

Процедуру присвоєння статусів захисникам і захисницям України незабаром буде спрощено. Наразі робота над доопрацюванням змін, які планують внести до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», триває. Про це Соціальній інформаційній платформі повідомив народний депутат України, голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Анатолій Остапенко.

Спрощення процедури присвоєння різного роду статусів стосується насамперед учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів сімей загиблих/померлих захисників та захисниць для отримання одноразової виплати й грошового забезпечення у зв’язку з втратою годувальника.

«Законопроєктом пропонується автоматичне надання цих статусів, оскільки це надзвичайно важливо в нинішній ситуації. Адже дані, які стосуються захисників і захисниць, можуть бути закриті. Законом передбачається створення можливості подавати заяви для оформлення статусу як у паперовому, так і в електронному вигляді», —  наголошує нардеп.

З його слів, наразі присвоєння статусу учасника бойових дій здійснюється спеціально створеними комісіями. Таке ж право має кожен рід військ. Проте лише восьми тисячам з майже мільйона мобілізованих осіб, які стоять на захисті нашої держави, вдалось отримати статус УБД.

«Ми розуміємо, що командири, які мають оформлювати документи, воюють. Тому хочемо зробити цю процедуру простішою. Законодавчі зміни насамперед будуть стосуватися Мінветеранів, військових та державних адміністрацій, які мають документи й на місцях ухвалюють рішення. Центральні органи виконавчої влади, які повинні надавати ці статуси, будуть витребовувати необхідні документи в інших державних органів або певних осіб, які мають потрібну інформацію», — розповідає Анатолій Остапенко.

Довідково: проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо спрощення процедури присвоєння статусу ветерана» ухвалений Верховною Радою за основу в першому читанні.

Читайте також: Довідку про обставини травми та відпускний квиток переведуть в електронний вигляд.