Призначення житлової пільги залежить від доходу

Окремі категорії громадян мають право на призначення житлових пільг — 100 %, 50 % та 25 % знижки на оплату житлово-комунальних послуг. Втім, як наголошують у Пенсійному фонді, належності до категорій, які мають право на пільгу, для її отримання недостатньо. Обов’язковою умовою також є неперевищення доходу суми, яка дає право на таку пільгу.

У 2023 році середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну людину за шість місяців не має перевищувати 3760 грн. У такому разі людина може звернутися за призначенням пільги й отримати її на 12 місяців.

Пільга надається на оплату:

  • житла (квартплати, плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком;
  • комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, тепло- та електропостачання, природний газ (у тому числі транспортування, розподіл та постачання), централізоване опалення, вивезення побутових відходів);
  • палива та скрапленого газу.

У разі перевищення доходу в розмірі 3760 грн на одного члена сім’ї можна звернутися лише за призначенням житлової субсидії.

Фото: tsn.ua