У 2022 році на соціальні виплати пішло близько 800 млрд грн

Усі соціальні зобов’язані перед українцями у 2022 році виконано. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, загалом на соціальні виплати цього року пішло 800 млрд грн.

«Зробили майже неможливе. У надскладних умовах бойових дій, в окупації, під час обстрілів мирних міст і сіл. На всі соціальні виплати спрямували близько 800 млрд грн», — зазначив посадовець.

До досягнень цього року він відніс і здійснення всіх підвищень, зокрема:

– індексацію військових пенсій, яка відбулась вперше;
програму підтримки пенсіонерів віком 80+ (розмір пенсій яких не може бути меншим ніж 2600 грн за наявності страхового стажу в чоловіків не менше 25 років, у жінок — не менше 20 років — ред.);
– щомісячну компенсаційну доплату до пенсії в розмірі 300 грн пенсіонерам, яким виповнилось 70 років.

«Загалом виплатили пенсій на понад 575 млрд грн. Лише в грудні перераховано пенсій на 51,4 млрд грн», — наголосив Прем’єр-міністр.

Окрім цього, за словами Шмигаля, завдяки централізованому нарахуванню виплат субсидії та пільги продовжували отримувати люди, які перебувають на території ведення бойових дій чи в окупації — усього виплати здійснювали понад 5 млн людей.

Автоматичне перерахування частини соціальних допомог, яке ухвалив Кабмін 27 грудня, сприятиме підтримці українців у цей непростий період і наступного року.

Ілюстративне фото: ukrayina.pl