Уряд визначив порядок виплати допомоги при загибелі або інвалідності волонтера

У разі загибелі чи інвалідності волонтера йому чи його сім’ї має виплачуватися одноразова грошова допомога. Аби спростити умови її отримання, кабмін вніс зміни до постанови КМУ від 19 серпня 2015 р. № 604, повідомили у Мінветеранів.

«Відтепер одноразова грошова допомога буде також призначатися та виплачуватися волонтерам, які надавали волонтерську допомогу Збройним Силам України чи іншим силовим структурам під час заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України і стали особами з інвалідністю внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) під час надання такої допомоги, та членам сімей загиблих з числа таких волонтерів», — йдеться у повідомленні.

Крім того, урядовці уточнили перелік документів, які необхідно подати для отримання допомоги, що дозволить скоротити терміни їх розгляду.

Рішення про призначення допомоги буде прийматися утвореною Мінветеранів міжвідомчою комісією. Для її призначення потрібно звертатися до комісії із заявою та необхідним переліком документів. Виплачуватимуть допомогу з коштів резервного фонду держбюджету.

Нагадаємо, депутати ухвалили закон про компенсацію при пораненні або забелі цивільних осіб.