Поранення або загибель цивільних осіб: депутати ухвалили закон про компенсацію

Деякі категорії поранених цивільних осіб або членів родин загиблих цивільних осіб можуть розраховувати на компенсацію в розмірі від  200 тис. до 1 млн грн. 

Це стало можливим після того, як 20 березня Верховна Рада ухвалила Закон «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України». 

Відповідний законопроєкт № 7353 був зареєстрований ще в травні минулого року, але ухвалений лише зараз. 

На виплату зможуть розраховувати працівники об’єктів критичної інфраструктури, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю через війну росії проти України під час виконання посадових обов’язків в районах проведення бойових дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням. У разі смерті державна підтримка надаватиметься членам сімей загиблих.

Закон встановлює одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, розмір якої залежить від групи отриманої інвалідності, а саме:

  • особам з інвалідністю I групи 800 тис. грн;
  • особам з інвалідністю II групи 500 тис. грн;
  • особам з інвалідністю IIІ групи 200 тис. грн;

У разі загибелі (смерті) людини, її родина отримає від держави 1 млн грн.

«Підступні ракетні удари російської армії по обласним державним адміністраціям, іншим державним установам, будівлям органів місцевого самоврядування, лікарням, залізничним вузлам, іншим об’єктам критичної інфраструктури, а також звірства по відношенню до представників української влади на окупованих територіях призводять до каліцтва або загибелі державних службовців та комунальників. Незважаючи на це, працівники зазначених підприємств, установ та організацій продовжують роботу, для забезпечення життєдіяльності та безпеки держави», йдеться на сайті Верховної Ради.

Остаточно процедура запрацює після того, як Кабінет Міністрів допрацює відповідний порядок. Зокрема, буде визначено остаточний перелік осіб (посад і професій), які матимуть право на виплати. 

Важливо, що закон буде діяти заднім числом з 24 лютого 2022 року. Тобто на компенсацію зможуть претендувати особи, які були поранені, у тому числі минулого року. Так само грошову допомогу зможуть отримати родичі осіб, які загинули до ухвалення зазначеного закону.

Фото: volynnews.com