Повідомлено, скільки пенсіонерів опинилося в зоні підтоплення на Херсонщині

Про перші наслідки для населення від підриву Каховської ГЕС, що стався 6 червня,  розповіли в Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики. З посиланням на данні МВС зазначено, що станом на 7 червня 2023 року підтопленими були 29 населених пунктів. З них 19 перебувають на підконтрольній Україні території, а саме: м. Херсон, (мкр Корабел), с. Дніпровське, с. Садове, с. Микільське, с. Понятівка, с. Білозерка, с. Даріївка, с. Ясна Поляна, с. Новотягинка, с. Антонівка, с. Інгулець Херсонського району, с. Тягинка, с. Бургунка, с. Козацьке, с. Ольгівка, с. Одрадокамянка, с. Львове, с. Зарічне Бериславського району, с. Миколаївка Каховського району. В біді опинилися всі мешканці цих населених пунктів, в тому числі, особи з інвалідністю та одинокі пенсіонери.

За інформацією Пенсійного фонду на вказаних територіях зареєстровано щонайменше 14 тис. отримувачів пенсій. З них 2387 осіб отримували пенсію через відділення Укрпошти, тобто точно перебували на тих територіях. Інформацією про місцезнаходження інших пенсіонерів, які отримують кошти через банк, Пенсійний фонд наразі не володіє. Евакуація з підконтрольних Україні територій проводиться цілодобово.

Разом з тим на тимчасово окупованій території були підтоплені міста Нова Каховка, Олешки та Гола Пристань, села Кринки, Корсунка, Дніпряни, Піщане, Нові Лагері, Козачі Лагері та Піщанівка. Евакуйовувати людей (які знаходилися на дахах будинків без води та їжі) з окупованих територій російські військові забороняють під прицілом автоматів. Знаходилися під обстрілами й евакуаційні групи, які рятували людей на підконтрольній Україні території.

Остаточна офіційна інформація щодо масштабу можливих людських жертв на окупованих територіях від повені, спричиненої підривом Каховської ГЕС,  буде після того, як спаде вода. Наразі за даними МВС вже підтоплено 48 населених пунктів (34 – на підконтрольній території, 14 – на непідконтрольній).

Читайте також: Постраждалих з Херсонщини селитимуть у національних парках

 

Фото: Євген Малолєтка