Отримувачі соцвиплат не відчують їх зростання через інфляцію

Попри те, що у грудні планується чергове підвищення прожиткового мінімуму, а разом з ним – і прив’язаних до нього соцвиплат, отримувачі допомоги можуть не відчути зростання через інфляцію. Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, заплановане на 1 грудня підняття прожиткового мінімуму не буде відкладене чи скасоване. Проте зростання соціальних виплат не перекриє рівень інфляції, який за прогнозами Нацбанку, до кінця року сягне 30%.

«У рамках державного бюджету всі виплати є передбачені та затверджені. Вони прив’язані до прожиткового мінімуму, який буде збільшуватись у грудні. Він уже трохи зріс у липні, але звісно, це не той розмір, який перекриває інфляцію», – наголосила міністерка.

Як зазначила очільниця Мінсоцполітики, вихід для забезпечення потреб соціально вразливих категорій населення – додаткові джерела фінансування від міжнародних партнерів. Наразі є домовленість про надання близько 10 млрд грн, які забезпечать підтримку приблизно 2 млн українців.

«Сподіваємося на те, що зможемо тим вразливим категоріям населення, які потребують допомоги, надавати їх через різного роду інструменти з міжнародними партнерами. Уже на близько 10 млрд грн є домовленість, що будуть спрямовані людям від міжнародних партнерів. Це приблизно 2 млн людей уже зможуть претендувати на гроші. Але ми ще домовляємось, тому думаю, зможемо говорити про збільшення», – зазначила Жолнович.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада ухвалила рішення про спрямування на соцвиплати додаткових 73,8 млрд грн.

1 Comment

 • Якщо ціни на всяке різне зростають, то це ж не від пересічного загалу залежить.
  А залежить від оптовіиків та торгашів у роздріб.
  Вони не в збитках, бо ж у будь-якому випадку: все одно за рахунок споживача пересічного свої вкладення на закупках партій товарів виправдають, накрутивши ще більшого росту цін у своїх маркетах, супер маркетах та навіть у лотках і на базарах.
  Он писали в Інеті, що є пропозиції депустатів встановити високі митні та податкові палатежі для олігархів, а не для пересічних мрійників про скоре придбання власного ровера якогось..
  Так от балачки того справедливого автомобільного врегулювання, то є чергова пудра на мізки та макарони-вермішелі на вуха пересічного укра.
  Бо будь-який олігарх, та інший багатюк сплативши високі митні платежі тута ж накине ціни на свої товари, послуги та іншу продукцію, якими торгує.
  І хто в решті-решт в черговому накладі та в економічній “справедлий” дупі ?
  Звичайно хто ж як не той же пересічний укр-ТЕРПИЛО, який до речі сьогодні сумлінно у окопах захищає майно та життя тих же голігархів

Залишити відповідь