Отримувачі соцвиплат не відчують їх зростання через інфляцію

Попри те, що у грудні планується чергове підвищення прожиткового мінімуму, а разом з ним – і прив’язаних до нього соцвиплат, отримувачі допомоги можуть не відчути зростання через інфляцію. Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, заплановане на 1 грудня підняття прожиткового мінімуму не буде відкладене чи скасоване. Проте зростання соціальних виплат не перекриє рівень інфляції, який за прогнозами Нацбанку, до кінця року сягне 30%.

«У рамках державного бюджету всі виплати є передбачені та затверджені. Вони прив’язані до прожиткового мінімуму, який буде збільшуватись у грудні. Він уже трохи зріс у липні, але звісно, це не той розмір, який перекриває інфляцію», – наголосила міністерка.

Як зазначила очільниця Мінсоцполітики, вихід для забезпечення потреб соціально вразливих категорій населення – додаткові джерела фінансування від міжнародних партнерів. Наразі є домовленість про надання близько 10 млрд грн, які забезпечать підтримку приблизно 2 млн українців.

«Сподіваємося на те, що зможемо тим вразливим категоріям населення, які потребують допомоги, надавати їх через різного роду інструменти з міжнародними партнерами. Уже на близько 10 млрд грн є домовленість, що будуть спрямовані людям від міжнародних партнерів. Це приблизно 2 млн людей уже зможуть претендувати на гроші. Але ми ще домовляємось, тому думаю, зможемо говорити про збільшення», – зазначила Жолнович.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада ухвалила рішення про спрямування на соцвиплати додаткових 73,8 млрд грн.