У Вінниці запрацювала школа самостійного проживання для людей з психічними та інтелектуальними порушеннями

Школа самостійного проживання для людей з психічними та інтелектуальними порушеннями запрацювала у Вінниці при центрі комплексної реабілітації «Поділля».

Першими студентами школи стали шестеро людей з інвалідністю, які не мають чітко сформованих навичок самостійного проживання та ведення побуту. Для цього у школі створена спеціальна транзитна квартира, яка обладнана усім необхідним для самостійного та комфортного проживання.

Наставниками, які контролюватимуть і скеровуватимуть процес, але при цьому будуть стимулювати до самостійності, стануть спеціалісти центру.

Під час перебування у закладі студенти мають можливість навчитися облаштовувати власний простір, готувати їжу, прибирати, прати, самостійно робити покупки, користуватись громадським транспортом, планувати власний бюджет й розпоряджатися коштами, організовувати дозвілля для себе та своїх друзів.

Що це означає для нас, учасників  і їх рідних? В першу чергу — це велика відповідальність і сподівання, що після проекту їм буде значно легше адаптуватися до звичайного життя без сторонньої допомоги. Адже учасники проекту — хлопці та дівчата, які більшість часу свого життя проводять, із супроводом чи допомогою батьків, близьких людей, доглядальників. Протягом місяця, вони кардинально змінять свої побутові звички і навчатимуться жити автономно, — переконаний директор центру комплексної реабілітації «Поділля» Роман Штогрин.

Школа самостійного проживання діє у рамках проєкту «Нова якість реабілітаційної допомоги на Вінниччині», що реалізується Фондом громади «Подільська громада» у співпраці з ДУ «Центр реабілітації Поділля» за підтримки ПРООН та за фінансової підтримки урядів Республіки Корея й Німеччини.

Фото: з фейсбук сторінки центру реабілітації «Поділля».