Після досягнення повноліття інвалідність дитині можуть встановити дистанційно

Під час війни дитині, яка досягла 18 років, можуть встановити інвалідність дистанційно. Як нагадують у Міністерстві охорони здоров’я України, це передбачено постановою Кабміну від 8 березня 2022 р. № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України».

Після досягнення повноліття дитина з інвалідністю за направленням лікарсько-консультативної комісії має пройти медико-соціальну експертизи для встановлення інвалідності.

Проте відповідно до постанови Кабміну, якщо під час війни така дитина не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, рішення про встановлення інвалідності комісія може ухвалити заочно на підставі направлення ЛКК.

На період дії воєнного стану строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж шести місяців після його припинення чи скасування. При цьому за дитиною  зберігаються всі виплати та пільги.

Дізнатися адреси та контактні номери телефонів усіх МСЕК в Україні, у тому числі й тих, які переїхали з небезпечних територій, можна за номером телефону гарячої лінії МОЗ: 0 800 60 20 19.

Фото: linia-prava.in.ua