Людям з вадами зору допомагає україномовний додаток «Lookout» від Google

Додаток «Lookout» від Google, який допомагає людям з вадами зору озвучувати текст, став доступним українською. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

«Google випустила застосунок ще у 2018 році. Проте 6 вересня в офіційному блозі компанії з’явилося повідомлення про реліз українськомовної версії. Зараз українська локалізація дає користувачам застосувати один із трьох режимів: «Текст», «Документи» та «Вивчення об’єктів навколо», – пояснюють у відомтсві.

  • Режим тексту (увімкнений в додатку за замовчуванням) найкраще підійде, коли користувачу потрібно озвучити невелику кількість тексту. У цьому режимі можна сортувати пошту або розпізнавати вказівники й вивіски.
  • Режим документа дозволяє озвучувати цілі сторінки з надрукованим або рукописним текстом.
  • Режим дослідження завдяки камері дозволяє ідентифікувати обʼєкти довкола, що може бути особливо корисним, якщо людина з вадами зору опинилася в незнайомому місці.

Загалом додаток «Lookout» доступний 24 мовами. Найповніший функціонал має англомовна версія – її користувачі, наприклад, можуть завдяки смартфону розпізнавати номінал банкнот, зчитувати штрих-коди пакування харчових продуктів або графічні зображення.

Нагадаємо, для людей з вадами зору видали посібник з першої допомоги шрифтом Брайля

Ілюстративне фото: gagadget.com