Людей з інвалідністю охочіше працевлаштовують через брак трудового ресурсу

Людей з інвалідністю в Україні почали працевлаштовувати охочіше. Як заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону, це пов’язано, у тому числі з нестачею трудового ресурсу через повномасштабну війну.

«Бізнес почав більше звертати увагу на працевлаштування людей з інвалідністю ще й тому, що нам взагалі бракує трудового ресурсу. І це теж ресурс. І ми повинні розуміти, що до цих людей ми маємо ставитися по-іншому й розглядати їх, як той ресурс, який може підтримати й розвивати Україну в той час, коли частина здорового, без інвалідності населення, воює», — наголосила міністерка.

За її словами, держава також сприяє працевлаштуванню людей з інвалідністю. Зокрема, наразі Мінсоцполітики спільно з Мінекономіки розпочали серію грантової підтримки для людей з інвалідністю — ветеранів з інвалідністю, що готові розвивати свій бізнес, а також для членів їхніх родин.

«Це перший крок. Другий крок — більш законодавчий і він почне працювати з наступного року. Це новий формат збору коштів для підтримки людей з інвалідністю. Замість адміністративно-господарських санкцій, які важко стягувати, важко адмініструвати, пропонуємо цільовий збір, який дозволить зібрати більше коштів для підтримки людей з інвалідністю», — зазначила Жолнович.

Читайте також: «Доступність — це не те, до чого можна прислуховуватись чи ні, це — норма», — активістка.

Фото: news.dtkt.ua