Ціни на протези підвищать на рівень інфляції

Ціни на протези, вартість яких покриває держава, для всіх категорій населення підвищать на рівень інфляції. Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович під час телемарафону.

«Був заюстований наш наказ, який ми давніше схвалили, про підняття цін на абсолютно всі протези для всіх категорій на рівень інфляції. Бо ми розуміли, що інфляція оцього останнього року на рівні 27 % практично, вона суттєво «з’їдає» вартість протезу, який ми оплачуємо для громадян», — зазначила вона.

Для військових, як і раніше, держава покриває втричі більшу суму, ніж стандартна.

«Для військових ця ціна ще множиться на три. Тому і біонічні протези верхніх кінцівок потрапляють у цей сегмент і практично всі протези нижніх кінцівок також ми можемо державним коштом закуповувати», — наголосила Жолнович.

Окрім цього, посадовиця нагадала, що людина сама може обрати підприємство, де хоче протезуватися (їх в Україні наразі 40). Після цього Фонд людей з інвалідністю укладає за заявою людини з цієї компанією договір і перераховує гроші за обраний протез у рамках того функціоналу, який потрібен людині.

Нагадаємо, для встановлення протеза не обов’язково встановлювати інвалідність.

Фото: health-ukraine.com.ua