Звільнені з полону українці та їхні родичі зможуть отримувати ваучери на безкоштовну додаткову освіту

В Україні розширили коло осіб, які мають право на отримання ваучера на безкоштовну професійну перепідготовку. Це передбачено постановою «Про внесення змін до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці», яку Кабмін ухвалив сьогодні, 30 вересня.

Ваучер – це документ, який дає людині право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації в закладах освіти чи в роботодавця. Видають їх у центрах зайнятості.

Відповідно до ухваленої сьогодні постанови, право на отримання таких ваучерів тепер мають особи та члени їхніх сімей, щодо яких встановлено факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їхнього звільнення.

Окрім того, відтепер у разі відсутності трудової книжки чи її дублікату для підтвердження трудового стажу та відповідно права на отримання ваучера можна подавати відомості з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.