Жінки-чорнобильці отримують більшу допомогу за декретну відпустку

Постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи жінки мають право на довшу декретну відпустку та, відповідно, більший розмір допомоги, ніж це передбачено в загальних випадках. Про це нагадують у Фонді соціального страхування України.

Якщо у загальних випадках тривалість відпустки по вагітності і пологах складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів), то для жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тривалість такої відпустки збільшується на 54 дні – лікарняний триває 180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів).

Окрім цього, якщо у загальних випадках електронний лікарняний створюється з 30 тижня вагітності, то для жінок-чорнобильців лікарняний відкривають з 27 тижня вагітності.

Розмір допомоги відповідно збільшується, оскільки його нараховують за кожен день перебування у декретній відпустці – загалом розмір допомоги становить 100% середньої заробітної плати жінки за весь період.

Відмінність у лікарняних також є у випадку передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді. Якщо у загальних випадках до основного лікарняного додається ще один листок непрацездатності тривалістю 14 днів, то у випадку жінок-чорнобильців такий листок не видається, оскільки відпустка у них і так більша.

Нагадаємо, для відкриття лікарняного дистанційно вагітним українкам за кордоном не потрібно перебувати на обліку в Україні.